3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Mërgimtarët e bëjnë Mushtishtin me automjet zjarrfikës

Banorët e fshatit Mushtisht të Suharekës kanë arritur t’i mbledhin mbi 10 mijë euro për blerjen e një automjeti për shuarjen e zjarreve. 

Pajisja e këtij fshati me një mjet të tillë po thuhet se ishte fort e nevojshme, meqë i njëjti është i rrethuar me male, derisa rastet e zjarrvënieve janë shumë të shpeshta, njofton Klan Kosova.

Automjeti është blerë në Slloveni derisa për mbërritjen e tij në cak po u ndihmon edhe komuna.

Më Shumë

Era Istrefi ia vë flakën rrjetit me pamjet me postimet e fundit

Era Istrefi është padyshim ndër emrat më të përfolur në media rozë. Së fundmi, artistja ka sjell disa fotografi të bukura për ndjekësit. Era dukej tejet...

Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

Poezi nga Visar Zhiti Zbathur, Vetëm zbathur Shëtitet nëpër buzët tua. Këmbët mu mbushën Me petale të kuqe puthjesh Që më bien gjatë ecjes. Dhe kështu u krijuan yjet Në qiellin tonë...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit