19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Mërgimtarët e bëjnë Mushtishtin me automjet zjarrfikës

Banorët e fshatit Mushtisht të Suharekës kanë arritur t’i mbledhin mbi 10 mijë euro për blerjen e një automjeti për shuarjen e zjarreve. 

Pajisja e këtij fshati me një mjet të tillë po thuhet se ishte fort e nevojshme, meqë i njëjti është i rrethuar me male, derisa rastet e zjarrvënieve janë shumë të shpeshta, njofton Klan Kosova.

Automjeti është blerë në Slloveni derisa për mbërritjen e tij në cak po u ndihmon edhe komuna.

Më Shumë

Rahoveci përforcohet me Mandersonin

KB Rahoveci ka njoftuar se ka nënshkruar me amerikanin Isaiah Manderson. Manderson është i gjatë 208 cm dhe luan në pozitën 5. “Qendra Amerikane vjen te...

Shakira do të dalë në gjyq për mashtrim tatimor

Gjykata spanjolle ka urdhëruar yllin e muzikës Shakira të dalë në gjyq për mashtrim tatimor.Këngëtarja kolumbiane, 45 vjeçe, ishte paralajmëruar se mund të dënohej...

Lajmet e Fundit