15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mërgimtarët mund ta shfrytëzojnë parkingun e Komunës së Suharekës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë me dijes se parkingu në oborrin e objektit të kësaj komune do të jetë i hapur mërgimtarët të cilët kanë ardhur për pushime në vendlindje.

Ai ka thënë se ka marrë një vendim të tillë në mënyrë që mërgimtarit të kryejnë shërbimet e tyre komunale.

“Po ashtu edhe hapësira e ‘Tregut Javor’, u lejohet për parking me përjashtim të ditës së tregut (e martë). Kjo mundësi u krijohet për qasje sa më të lehtë, në kryerjen e shërbimeve të tyre. Duke ju shprehur mirëseardhje, shpresojmë të kaloni pushime të mbara në atdheun tuaj. Ne jemi në shërbimin tuaj!”, ka thënë Muharremaj.

Më Shumë

Gruaja në Rahovec e bën për spital bashkëshortin e saj

Një grua në Rahovec e ka bërë për spital burrin e saj. Policia po e heton rastin. E dyshuara e ka mohuar sulmin fizik. Me urdhër të...

Hapet sezoni i gjuetisë, me përjashtim të Rajonit të Prizrenit

Me datë 12 Shator 2022 Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka nxjerr vendimin për hapjen e sezonit të gjuetisë në Republikën e...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit