16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Mërgimtari nga Pirana e Prizrenit, vdes nga koronavirusi në SHBA

Një kosovar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka vdekur pasi ishte infektuar me virusin COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur familjari i tij, Haki Latifi përmes një njoftimi në Facebook.

“Me dhimbje e pikëllim të thellë njoftojmë farefisin, miqtë dhe dashamirët se pasi humbi betejën me COVID-19 në New Jersey të ShBA-së, ka ndërruar jetë në moshën 61 vjeçare SALAJDIN (XHEVAT) LATIFI – DALIPI (30.10.1959 – 19.04.2020) nga Pirana e Prizrenit”, ka shkruar Latifi në Facebook.

Sipas statistikave të fundit, numri i viktimave të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara ka arritur në 39 mijë e 115,  ndërsa shifra e përgjithshme e të prekurve ka arritur në 741 mijë e 866 raste.

Në anën tjetër, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 51 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Numri total i rasteve me koronavirus në Kosovë ka arritur në 561, me 102 të shëruar e 12 të vdekur.

Më Shumë

Kiara sapo doli nga ‘frizerka’, qenka bërë nuse për qejfin e burrit e të vjehrrës

Kiara Tito vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së publikut shqiptar. Ajo është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme, përcjell...

Ismail Kadare hap panairin e librit ‘Prishtina 2023’

Shkrimtari Ismail Kadare ka qenë i ftuar i nderit të martën në hapjen e panairit të librit në Prishtinë. Në mesin e lexuesve e...

Lajmet e Fundit