13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Milan dhe Juventus në garë për Luis Alberton

Milan dhe Juventus po mbajnë nën vëzhgim problemet midis Luis Alberto dhe Lazio, duke propozuar Alessio Romagnoli ose Federico Bernardeschi në shkëmbim.

Trajneri i ri Maurizio Sarri konfirmoi në konferencën e sotme për shtyp se Luis Alberto nuk u paraqit në stërvitjet para-sezonale dhe do të gjobitet nga klubi.

Situata e tij mbetet e paqartë dhe një shitje e tij është e vështirë, me Lazion që kërkon 50 milionë euro, shkruan Footballitalia, transmeton Klankosova.tv

Sipas gazetës Il Messaggero, Juventus dhe Milan janë klubet që shtyjnë të sigurojnë një marrëveshje shkëmbimi gjatë verës për reprezentuesin spanjoll.

Juventusi do të ishte në gjendje të propozojnë Bernardeschi, i cili admirohet nga Sarri, ndërsa Milani mund t’i japë Romagnolit mundësinë për një kthim në shtëpi.

Edhe pse ai bëri transferimin në San Siro nga Roma, mbrojtësi kurrë nuk e ka mohuar faktin se ai mbështet Lazion.

Romagnoli ishte kapiten i Milanit, por humbi vendin e tij në XI startuese nga Fikayo Tomori dhe Simon Kjaer.

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Hasit nuk do të kenë rrymë të shtunën

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike të shtunën në disa fshatra të Hasit të Prizrenit, raporton PrizrenPress 01.10.2022 Punime të domosdoshme për siguri të...

Rikthimi i vjeshtës

Enver Sulaj ... Para meje është vjeshta me tërë magjinë hyjnore Unë s'jam në ëndërr të të marr përdore E të vrapojmë derisa të rrëzohemi e pastaj të ngritemi...

Lajmet e Fundit