11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Milica – fëmija i vetëm serb në Prizren

milicia ne pzDerisa qëndroi në festën e manastirit Arkangjelët e Shenjtë në Prizren, me ministrin serb të Punës Aleksandar Vulin u takua edhe, siç shkruan gazeta e Beogradit “Veçernje Novosti”, fëmija i vetëm serb i Prizrenit. Milica (Gjorgjeviq) e vogël (gjashtëvjeçare), siç e quan gazeta këtë fëmijë vajzë, i “raportoi” Vulinit se si i ecën mësimi, njofton Koha. net.

Ajo e shfrytëzo rastin e dhe falënderoi Vulinin për “mundësinë që i kishte dhënë që të shkollohet në qytetin e vet”.

Ish – ministri serb për Kosovën pasi e përqafoi vajzën, e pyeti si i ecën mësimi i serbishtes, i matematikës dhe i anglishtes.

Po përpiqem të mësoj, i tha ajo zyrtarit nga Serbia.

Më Shumë

Mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell

Në Kosovë sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale të gjata me diell. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës...

Horoskopi ditor- çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi Ndiheni të relaksuar dhe të kënaqur. Vizita e një vendi të veçantë me një pamje përrallore po ju bën mirë. Fotografia, shkrimi ose piktura...

Lajmet e Fundit