9.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Mimoza Hoxha garon në listën e LDK-së për kuvendare të Kuvendit të Prizrenit

Profesoresha e Shkollës së Mesme “Ymer Prizreni” në Prizren, Mimoza Hoxha, në zgjedhjet e tetorit garon për kuvendare të Kuvendit të Prizrenit.

Ajo garon në listën e LDK-së me numër 160, kurse numri i saj është 10.

“Më shumë optimizëm i kam hyrë kësaj sfide dhe po e kërkoj besimin tuaj”, shprehet ajo.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëmTë dashur qytetar të Prizrenit,

Unë jam Mimoza Hoxha. Lidhja Demokratike e Kosovës është familja ime politike dhe unë në këto zgjedhje jam e renditur me numrin 10 në listën zgjedhore.

Më shumë optimizëm i kam hyrë kësaj sfide dhe po e kërkoj besimin tuaj. Nëse mendoni se jam e denjë për të ma besuar votën tuaj, ju betohem që në Kuvendin Komunal do të jem zëri i interesave qytetare dhe përvojën time profesionale do ta vë në shërbim të zhvillimit të qytetit tonë të mrekullueshëm – Prizrenit, të cilin e ka bekuar Zoti me bukuri, pasuri dhe potencial të jashtëzakonshëm.

Në këto zgjedhje komunale iu kërkoj që të votoni numrin 160 – Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe mua me numër 10 në listën për asambleistë.

Në vazhdim do të paraqes para jush një biografi të shkurtër në mënyrë që të keni një pasqyrë të jetës sime personale dhe profesionale.

Unë jam Mimoza Hoxha, e lindur më 22.11.1983. Shkollën fillore e kam përfunduar në shkollën “Abdyl Frashëri” në Prizren, ndërsa shkollën e mesme në shkollën “REALSCHULE” – im Schulhaus Stettbach 8051, në Zurich, Zvicer.

Fakultetin ekonomik dhe Masterin e kam përfunduar në Universitetin e Prishtinës dhe kam gradën “Master i Shkencave Ekonomike” ne drejtimin Banka, Financa dhe Kontabilitet.
Kam përvojë pune disavjeçare në sistemin bankar, duke filluar nga Pro Credit Bank e pastaj në NLB Bank në pozita të ndryshme, si Këshilltare për Klient, Menaxhere për Retail, etj.

Që nga viti 2016, jam mësimdhënëse e lëndëve Ekonomike, në Shkollën e Mesme të Lartë Ekonomike “Ymer Prizreni” në Prizren.

Kam trajnime profesionale në fushën e komunikimit publik, financave, menaxhimit dhe trajnime tjera të ndryshme.

Flas shumë mirë gjuhën gjermane, mirë gjuhën angleze si dhe kam njohuri elementare edhe për gjuhën frënge.

Jam e martuar dhe kam tre fëmijë.

Politikën e shoh si mundësi të kontributit të drejtpërdrejt në jetën dhe mirëqenien e qytetarëve të Prizrenit.

Ju falenderoj paraprakisht për besimin e dhënë duke i’u premtuar se nuk do të mbeteni të zhgënjyer!??

Voto numrin 160, Anton Quni
Mimoza Hoxha me numër 10.

SPONSORIZUAR

Më Shumë

Milazim Lushaj: Prizreni e ka projektin për parking, për vite të tëra komuna po e mban në sirtar

Kandidati i pavarur në garë për të parin e Prizrenit, Milazim Lushaj ka kritikuar qeverisjen aktuale të kësaj komune për moszbatimin e projektit për...

Asnjë i vdekur nga Covid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit nuk është raportuar ndonjë rast i vdekjes nga Covid-19. Sipas MSh-së, gjatë...

15 raste të reja me Covid në Kosovë, asnjë rast i vdekjes

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 2.579 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar...

Ylli fiton bindshëm ndaj Dritës

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore të thellë ndaj RC Cola Dritës me rezultat 71:106 , në kuadër të javës së pestë të Art...

Mjekët flasin për gjendjen e Bill Clinton

Ish-presidenti Bill Clinton u pranua në njësinë e kujdesit intensiv të Universitetit të Kalifornisë Irvine për një infeksion të traktit urinar, që u përhap...

Zogut nuk iu lejua rikthimi; çfarë dinte mbreti, për Enver Hoxhën?

Më 12 dhjetor 1944, gjatë ekzilit në Londër, Mbreti Zog do të organizoi një drekë ku një nga të ftuarit kryesorë ishte Sir A....

Asnjë i vdekur dhe 20 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë rast vdekjeje nga Covidi. Kjo ministri, ka bërë me...

Vrasja e të riut në Prizren, vëllai thotë se kur arriti në spital policët e informuan se kush e vrau

Në cilësinë e dëshmitarit, vëllau i të ndjerit M.K, Pajtim Kurtishaj deklaroi se posa kishte mbërritur në spital, policët e kishin njoftuar se vëllai...

Haskuka: Turizmin e kemi prioritet dhe do ta kemi gjithmonë

Kryetari aktual i Prizrenit, njëherit kandidat për një tjetër mandat nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka zotohet për investime në turizëm, të cilat...

Aksident mes dy veturave në Suharekë – Pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 07:55 në Topliqan të Suharekës, shkruan Gazeta Sinjali.   Kështu ka bërë të ditur një sinjalizues i Gazetës...

Donaldi zbulon arsyen e ndarjes nga Bora

Bora Zemani dhe Donald Veshaj vijojnë ende të komentohen shumë në media ndonëse i dhanë fund lidhjes së tyre pak muaj më parë. Çifti u...

Trajnerët nga Kosova në Turqi për avancim profesional

Në kuadër të programit zhvillimor të FIBA YDF dhe bashkëpunimit ndërmjet Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe asaj të Turqisë, këtë javë në Stamboll...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

Për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik, KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa komuna do të ketë ndërprerje të...

Kurti thotë që do të fitojnë pa balotazh në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje në tubimin përmbyllës të kësaj partie në Prizren ka shprehur besimin se kandidati i kësaj partie Mytaher Haskuka do të fitojë në...

Gjuajti me revole më një aheng në Prizren, Policia interviston të dyshuarin

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në një aheng familjar në Kojushë të Prizrenit, pasi dyshohet se ka shtënë me revole. Sipas njoftimit policor,...

Pranon fajësinë polici që akuzohet se rrahu dy persona në stacionin policor në Malishevë

Zyrtari policor, Mehdi Hoxha, ka pranuar fajësinë se rrahu të dëmtuarit Safet dhe Artan Suka në stacionin policor të Malishevës në dhjetor të 2018-ës. Pranimin...

Lajmet e Fundit