16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Miratohet rishikimi i buxhetit për vitin 2021

Rishikimi i buxhetit për vitin 2021 është miratuar sot në mbledhjen e 17-të të Qeverisë së Kosovës.

Kjo kërkesë ishte nga Ministri i Financave, Hekuran Murati, i cili ka deklaruar se njëra nga pikat kryesore të buxhetit është rimëkëmbja ekonomike e vendit, pas goditjes që kanë marrë shumë sfera të jetës në Kosovë nga pandemia COVID-19.

Në mbledhjen e Qeverisë kjo pikë u miratua më shumicë absolute, me asnjë votë kundër dhe vetëm me një abstenim

Më Shumë

Nëna e djalit të Ronaldos i nënshtrohet himenoplastikës për të rifituar virgjërinë

Nëna e njërit prej djemve të Ronaldo Nazario, Michel Umezu, ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ka bërë një himenoplastikë për të...

Merret vendimi, SBASHK-u pezullon grevën

Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jashari përmes një konference të jashtëzakonshme për medie ka deklaruar se në bazë të vullnetit të shumicës së grevistëve,...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit