22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Asnjë i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ndërkohë numri i rasteve aktive është në total 166 ndërsa të shëruar janë 105 mijë e 292, njofton Ministria e Shëndetësisë, transmeton Klankosova.tv.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.501 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 152.643 doza të vaksinës.

Deri më sot 26.794 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.224 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.292.

Në total numri i rasteve aktive është 166

Më Shumë

Shqipëria kërkon fitore ndaj Islandës

Shqipëria do të luajë sot (e martë) kundër Islandës në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Ligën B të Grupit 2. Ndeshja që fillon në...

MF pasnesër do të ekzekutojë pagesat për këtë kategori

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Me datë 20 janë ekzekutuar pensionet e veteranëve dhe...

Lajmet e Fundit