9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Mjekja qëllohet për vdekje nga i fejuari disa javë pas një propozimi romantik

Një mjeke e re praktikante u qëllua për vdekje nga i fejuari i saj, vetëm tre javë pasi çifti u fejua gjatë disa pushimeve romantike, tha policia.

Ana Fantaziu, 23 vjeç, ishte një infermiere që ishte regjistruar në universitetin mjekësor me qëllim që të bëhej mjek.

Burri i saj i ardhshëm, 28-vjeçari Roman Vlas?, kishte ardhur për të takuar prindërit e saj në Moldavi. Por ky udhëtim përfundoi pasi ai qëlloi të fejuarën e tij para se të kthente armën mbi veten dhe tw vetëvritej.

Babai i saj tha se kishte pasur një grindje që përfshinte familjen dhe Vlasën, për të cilën miqtë e Anës thanë se kishte një natyrë “xheloze”.

 

 

Babai i Anës tha se ai iku nga shtëpia për të kërkuar ndihmë pasi dhëndri i tij i ardhshëm i kërcënoi ata me armë. Babai dëgjoi dy të shtëna me armë dhe policia gjeti trupin e vajzës dhe burrit të saj në shtëpinë në fshatin Fundul Galbenei, rrethi Hînce?ti.

Çifti ishte bashkë prej dy vitesh para fejesës. Një mik i shokuar e përshkroi lidhjen e tyre si të bukur dhe tha se ata kishin qenë së fundmi me pushime në Rumani.

“Në pushime, ai i kërkoi asaj të ishte nusja e tij. Në dasmën time ajo kapi dhe buqetën me lule, është shprehur mikja e saj.

Shoqja e Anës, Maria Buzu, një infermiere, tha se ndërsa dyshja kishin një marrëdhënie të shkëlqyeshme, por Vlas? ishte një i dashur xheloz.

Policia konfirmoi detajet dhe po heton tragjedinë.

Më Shumë

Goditet motoçiklisti në Prizren

Një motoçiklist është goditur nga një veturë në Prizren. Viktima ka pësuar lëndime trupore. Rr. Wesli Clark, Prizren 26.03.2023 – 14:44.Ka ndodhë një aksident trafiku me...

PSD improvizon me tym të zi para objektit të Qeverisë së Kosovës

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka mbajtur fjalim para Qeverisë së Kosovës ku edhe në mënyrë simbolike janë vendosur flamuj të bardhë. Ndërkohë aktivistët e...

Lajmet e Fundit