21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Modelja franceze ecën lakuriq në rrugë (Video)

Maria-modele francezePrej dekadash tashmë është veshja e preferuara e miliona personave në mbarë botën dhe aq të zakonshme e të larmishme janë sot, sa vështirë të mos gjesh një person veshur me to në cdo moment.

Shtëpitë e modës kanë modelet e tyre, diku të gjëra, diku më të ngushta, këto të fundit gjërësisht të shpërndara tek femrat.

Por ç’ndodh nëse nuk i ke veshur fare ato, por thjesht i ke ‘të pikturuara’ në trup? Artistja franceze Marie Pryzbylski është ideatorja dhe autorja e një eksperimenti të jashtëzakonshëm në rrugët e Lilës në Francë. Me ndihmën e një modelje 20-vjeçare, ajo përfundoi ‘studimin’ e saj.

Mbi trupin e modeles, të quajtur Maria, nuk kishte asnjë veshje, asnjë copë. Xhinset u vizatuan me mjeshtëri prej artistes. Pas përfundimit të ‘make up’, 20-vjeçara u filmua teksa ecte në rrugët më të populluara të qytetit francez, për të parë nëse dikush do të kuptonte dicka.

Por përvec tërheqjes së vëmendjes për linjat e modeles, askush nuk e kuptoi se vajza mbante veshur xhinse imagjinarë.

Më Shumë

Ballkani dhe Prishtina luftojnë sot për trofeun e Kupës së Kosovës

Pasi fitoi titullin e kampionit, Ballkani do të synojë që ta pasurojë sezonin edhe me një trofe tjetër. Skuadra e Ilir Dajës do të...

Gili feston ditëlindjen, nuk jua merr mendja sa vjet mbush

Këngëtarja e njohur kosovare, Fevzije Konushevci-Berani e njohur si Gili, ditën e sotme feston ditëlindjen. Ajo ka mbushur plotë 58 vite jetë. Gili njihet si rekordere...

Lajmet e Fundit