16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjatë ditës së sotme do të ketë mot të ndryshueshëm.

 

Sipas njoftimit, dita fillon me rreze dielli, por pastaj rrezet e diellit do të zëvendësohen me vranësira, reshje shiu dhe shkarkime elektrike, përcjell Klankosova.tv.

“Temperaturat minimale gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-29 gradë Celsius. Indeksi UV mbetet në vlerat e mesatareve. Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit e lehtë dhe lokalisht e fortë”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së.

Më Shumë

PDK paralajmëron kallëzim penal ndaj ministrit Murati – i jep afat deri të entjen t’i ekzekutoi pagat e mësimdhënësve

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka paralajmëruar kallëzim penal ndaj ministrit të Financave, Hekuran Murati nëse nuk i ekzekuton pagat për...

Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të...

Lajmet e Fundit