19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Klopp kërkon nga tifozët e Liverpoolit mos ta shikojnë tani tabelën e Ligës Premier

Jurgen Klopp ka analizuar disfatën që Liverpooli e pësoi ndaj Manchester United në kuadër të javës së tretë në Ligën Premier me rezultat 2-1.

Përkundër mungesave të mëdha, The Reds dhuruan një paraqitje solide, por që strategu gjerman mbeti i zhgënjyer.

“Jemi shumë të zhgënjyer”, ka deklaruar fillimisht Klopp.

“Ishte e qartë se çfarë do të bënte United. Ata ishin më agresivë se ne në fillim. Ishte loja që ata donin të luanin. Ishte e egër, lart e poshtë”.

“Përveç pasimit apo vendimit përfundimtar, ne më pas luajtëm ashtu siç duhet të kishim luajtur. Kemi pasur shumë momente në zonë”.

“Nuk kemi asnjë problem. Askush nuk është i lumtur, por kjo është normale. Nuk është mirë të shikosh tabelën e ligës”, ka shtuar më tej Klopp.

Liverpooli kishte nëntë mungesa ndaj Unitedit, e që më të mëdhatë ishin ajo e Thiago Alcantaras, Darwin Nunez dhe Diogo Jotas. /Telegrafi/

Më Shumë

Haradinaj kujton masakrën në Tusuz të Prizrenit: Të ndëshkohen përgjegjësit

Sot janë bërë 24 vjet nga masakra në lagjen Tusuz të Prizrenit, ku forcat serbe ekzekutuan barbarisht 27 civilë të pafajshëm dhe dogjën mbi...

Totaj paralajmëron projekt të madh për furnizim me ujë të Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka paralajmëruar një projekt të madh për furnizim me ujë të qytetit. Ai tha se gjatë kohës që...

Lajmet e Fundit