-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Moti sot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë ditës së mërkurë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius, raporton Klan Kosova.

“E mërkurë- Do të mbajë mot kryesisht i vranët. Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Më Shumë

Renditja e FIFA-s: Bie Shqipëria, Kosova arrin pikën historike

FIFA ka bërë përditësimin më të fundit të renditjeve të ekipeve kombëtare në bazë të performancës së tyre në pushimin ndërkombëtar të nëntorit. Shqipëria...

Vërmicë: Sekuestrohen rreth 270 kilogramë mish të pa përdorshëm

Policia e Kosovës ka sekuestruar 270 kilogramë mish në pikëkalimin kufitar Kosovë – Shqipëri nga dy shtetas shqiptarë. Sipas policisë, gjatë kontrollit në njërin automjet,...

Lajmet e Fundit