11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Muhamet Kelmendi rikthehet në AAK

MuhametKelmendi-RamushHaradinajSot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës iu ribashkua Muhamet Kelmendi. Ky rikthim i Kelmendit u konfirmua sot përmes një komunikate për media nga AAK.

“ Kelmendi do të jetë pjesë e strukturave politikëbërëse e vendimarrëse në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga AAK-ja”, thuhet në komunikanë.

E gjatë rikthimit të Kelmendit në AAK, i pari i kësaj partie, Ramush Haradinaj, ka thënë se përvoja e Kelmendit është e rëndësishme për proceset e AAK-së.

“Përvoja dhe ekspertiza e prof. Muhamet Kelmendit është gjithmonë e rëndësishme për proceset dhe zhvillimin e jetës institucionale në vend, e tillë ka qenë edhe në fillimin e ngritjes së institucioneve në Kosovën e pasçlirimit dhe i tillë do të jetë edhe në të ardhmen, në kuadër të Aleancës dhe në institucionet e vendit”, ka thënë Haradinaj.

Muhamet Kelmendi, edhe më herët ka qenë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe një ndër bashkëthemeluesit e saj.

Më Shumë

Haradinaj: Masakra e Tusuzit, dëshmi e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar 27 të ekzekutuarit shqiptarë nga forcat serbe me 26 maj të vitit...

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

Lajmet e Fundit