21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Muharremaj beson se do të fitojë në balotazh

bali muharremiKandidati i AAK-së për kryetar të Suharekës, Bali Muharremaj, beson se në balotazh do të sigurojë fitoren.“Unë jam i sigurt se ne do te jemi fitues ne keto zgjedhje. Puna, aktiviteti dhe të arriturat tona na bejnë të besojmë fuqishëm se ne do të udhëheqim Suharekën edhe në mandatin e ardhshëm”, shkruan Muharremaj në Facebook.

Kandidati i AAK-së për Suharekën, Bali Muharremaj në zgjedhjet e 3 nëntorit ka mbetur në balotazh me kandidatin e LDK-së, Sali Asllanaj. Muharremaj kërkon nga strukturat e AAK-së që të vazhdojnë aktivitetet për të fituar Suharekën.

“Kërkoj nga ju që të vazhdojmë punën tonë të përbashkët. Të vazhdojmë aktivitetet tona dhe të tregojmë se dijmë, duam dhe do të qeverisim me Komunën e Suharekës”.

Ai ka falënderuar të gjithë votuesit dhe mbështetësit e AAK-së.
“Dua të shpreh falënderimin tim të gjithë votuesve të programit tim,por edhe atyre që kanë menduar ndryshe dhe kanë votuar për kandidatët e tjerë”./PrizrenPress.com/

Linku i rezultateve për Suharekë

http://82.114.76.26/NightResults/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=25&IsPS=0&Turnout=0&LangID=2

 

Më Shumë

Vetëvendosje me aktivitete për nder shënimit të 81-vjetorit të lindjes së Ukshin Hotit

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar disa aktivitete për nder të ditëlindjes së intelektualit, Ukshin Hoti. Në ora 10:00 do të organizohet vizitë te shtëpia muze e...

IKShPK-ja del me këshilla për mbrojtje nga temperaturat e larta

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për...

Lajmet e Fundit