17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Vëzhguesit e BE-së sot me deklaratë për zgjedhjet

zgjedhjet 2013Sot publikohet deklarata paraprake e Misionit të Bashkimit Evropian për Vëzhgimin e Zgjedhjeve. Deklarata do të përfshijë vlerësimet paraprake të këtij misioni për procesin e zgjedhjeve lokale në Kosovë, që nga vendosja e tij e deri në ditën e zgjedhjeve.

Misioni përbëhet nga 99 vëzhgues nga 28 shtete anëtare të BE-së, si dhe nga Norvegjia dhe Zvicra.

Më Shumë

‘Është mënyrë jetese’, Balje: Vajzat myslimane nuk dinë të jetojnë pa shami

Duda Balje, deputete e kuvendit të Kosovës e cilësoi të padrejtë urdhrin administrativ që nuk lejon vajzat të mbajnë shami në shkollë. Balja tha se për...

Propozohet dyfishimi i çmimit të rrymës

Kompania Kosovare për Furnizim me Energji Elektrike – KESCO ka kërkuar shtrenjtimin e rrymës, gjegjësisht dyfshim të çmimit. KESCO e ka arsyetuar kërkesën për...

Lajmet e Fundit