22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Të kënaqur

PK mbledhjePartia Konservatore e Kosovës (PK) në Prizren, ka vlerësuar dhe analizuar procesin zgjedhor të 3 nëntorit. Kryetari i PK-së, Munir Basha tha se edhe përkundër pritjeve më të mëdha, ky subjekt politik ka arritur t’i sigurojë 2.500 vota dhe dy ulëse në Asamblenë Komunale në Prizren.

“Një ditë pas zgjedhjeve,Kryesia e Partisë Konservatore është takuar për të analizuar mbarvajtjen e zgjedhjeve të 3 nentorit. Edhe përkundër pritjeve tona më të mëdha, 2 ulëse në Kuvendin e Prizrenit dhe rreth 2.500 vota të kandidatiti tonë për kryetar të Komunës, Beni Kizolli,u vleresua si një e arritur që siguron zhvillimin e metutjeshëm të Partisë Konservatorë të Kosovës”, shkruan Basha në Facebook./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

Sulmohet një zyrtar në Suharekë

Dje,  në ora 18:30, në Suharekë, është arrestuar një mashkull kosovar i dyshuar për kryerjen e veprës së sulmit ndaj një personi zyrtar. Pas arrestimit,...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit