12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Muharremaj kërkon nga drejtorët komunalë respektimin e ligjit

Kryetari i Komunës së Suharekës Bali Muharremaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me drejtorët e drejtorive komunale.

Gjatë takimit kryetari Muharremaj ka diskutuar me të gjithë të pranishmit për situatën që kishte të bënte me pagesat, përkatësisht gjendjen rreth obligimeve financiare.

Kryetari edhe kësaj radhe ka kërkuar që të respektohet Ligji dhe afatet.

Pas diskutimeve dhe njoftimeve më pas kryetari ka dhënë detyra dhe përgjegjësi për drejtorët për ditët në vijim.

Më Shumë

Në mesnatë përfundon ora dimërore, akrepat lëvizin një orë para

Natën nga e shtuna në të diele, më saktë më 26 mars në orën dy pas mesnate, mbaron ora dimërore dhe fillon koha e...

Paralele vrasjesh: Stalini dhe Enveri

Nga: Dashnor Kokonozi Më se 30 vjet më parë, për një nga numrat e parë të Rilindjes Demokratike përktheva një artikull të gjatë të Erik...

Lajmet e Fundit