15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Muharremi: “Qeveria Muja” ka pasur vetëm hallin e mbushjes së xhepave

hanefimuharremi-ldkLDK-ja ka mbajtur një tubim zgjedhor me banorët e lagjes “Dardani” dhe të fshatit Gërnqare.  Në lagjen “Dardania “ nënkryetari i Degës së LDK-së  Hanefi Muharremi, i shoqëruar nga kandidatët e LDK-së për Asamblenë komunale, ka paraqitur vizionin e LDK-së për udhëheqjen e Prizrenit në katër vitet e ardhshme.

Muharremi tha  se qeveria lokale duhet të ketë konsideratë për këtë lagje të mrekullueshme .“Problemi më i madh në këtë lagje është  se   nuk ka ujë, sepse pushteti aktual nuk ka pasur kohë që të merret me këtë problem të kësaj lagjeje”, tha Muharremi.

Sipas tij, pushteti komunal  fare nuk ka punuar  në këtë drejtim. ‘Ky pushtet që është në ikje  ka pas hallet e veta qysh me i mbush xhepat e veta, qysh me përfitu prej tenderëve të caktuar. Tash qytetarët e Prizrenit janë të vetëdisjhëm se çfare qeverie kemi pasur në gjashtë vitet e kaluara. Këto gjashtë vite kanë qenë gjashtë vite të keqqeverisjes, të korrupsionit, të problemeve të cilat në fund të të cilave kryetari përfundon me aktakuzë në prokurori”, tha Muharremi.

Sipas tij, është disponim I qytetarëve që të fitojë LDK-ja. “Ne si Lidhje Demokratuike e Kosovës e kemi projektin për funizimin me ujë të Prizrenit 24 orë pa ndërprerje. E kemi projektin e gatshëm që kjo pjesë e qytetit të ketë ujë 24 orë”.

Hanifi Muharremi votën për LDK-në e ka kërkuar edhe në fshatin Gërnqar. Ai në këtë fshat premtoi realizimin e projekteve për përmirësimin e infrastructures. “Ky bështë problmei më i madh sot për banorët e këtij fshati” , tha Muharremi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nënkryetari Kujtim Gashi shpreh lavdinë për heroizmin e dëshmorit të parë të Prizrenit, Përparim Thaçi

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga familjarët e dëshmorëve dhe bashkëqytetarët, bën homazh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë në...

Policia shqipton mbi 2 mijë 4 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit