2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Muja dhe KDTP, aktivitet të përbashkët

Muja me KDTPKandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramdan Muja, i shoqëruar edhe nga anëtarë të Shtabit Zgjedhor si dhe kandidatët për Kuvend Komunal, sot pas dite morën pjesë në takimin e organizuar nga ana e KDTP-së, me rastin e Festës së Kurban Bajramit, parti politike nga radhët e komunitetit turk në Prizren, e cila është në koalicion parazgjedhor me Partinë Demokratike të Kosovës.

Muja uroi të gjithë të pranishmit me rastin e Festës së Kurban Bajramit.

“Më lejoni që të gjithë besimtarëve mysliman të ua uroj Festën e Kurban Bajramit, duke dëshiruar që kjo festë të kalojë në shenjë të solidaritetit, tolerancës dhe harmonisë vëllazërore.

Uroj që në këto ditë festive të Bajramit të ritheksojmë dashurin ndaj familjes, miqve dhe fqinjëve, të respektojmë konceptet universale për të respektuar dallimet dhe të shtrijmë dorën e ndihmës dhe humanizmit në mes njëri tjetrit”, uroi Muja. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi

Sot në Prishtinë mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) dhe Qendra e Kërkimeve Strategjike Ballkanike (BASAM) Në këtë forim...

Kosova del sërish keq në testin PISA; Nagavci: Rezultatet ishin të pritshme

Nga 80 vendet pjesëmarrëse, Kosova renditet në listën e dhjetëshes së fundit në studimin ndërkombëtar të arsimit - testin PISA, që vlerëson kompetencat e...

Lajmet e Fundit