33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Muja ecën vetë

Ramadan Muja 2Kryetari i Prizrenit Ramadan Muja assesi nuk po mund ta krijojë qeverinë komunale. Njeriu që është rizgjedhur në postin e të parit të qytetit jugor ka humbur mbështetjen e një pjese të partisë së tij, por po ka probleme edhe me partnerin e koalicionit AAK-LDD.

Muja, që qe rikandiduar me vendim të kreut të PDK-së Hashim Thaçi, pas shumë mospajtimesh në degën e kësaj partie në Prizren, ka humbur edhe mbështetjen e disa bashkëpunëtorëve, me të cilët tash po akuzohet se ka keqpërdorur detyrën zyrtare,shkruan tribuna.

Një zyrtar i PDK-së në Prizren i ka thënë gazetës në kushte anonimiteti se “shefat e qendrës”, kanë vendosur për largimin e disa njerëzve të “fuqishëm” rreth Mujës.

Njëri nga ta është ish udhëheqësi i Asamblesë Komunale, Nijazi Kryeziu. Në këtë post, ditë më parë kryesia e PDK-së e ka sjell Kujtim Gashin.

Më Shumë

Sot varroset 26-vjeçari që u ther për vdekje në Prizren

Sot do të varroset 26-vjeçari, Auron Thaqi, i cili u therr me thikë mbrëmjen e 6 korrikut, derisa vdiq në QKUK të nesërmen. Në njoftimin...

Dragash: Djali arrestohet pas sulmit ndaj nënës së tij

Në fshatin Restelicë të Dragashit, një grua është sulmuar fizikisht dhe kërcënuar nga djali i saj, 44-vjeçar, me të cilin kishte pasur konflikte të...

Lajmet e Fundit