22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Muja ecën vetë

Ramadan Muja 2Kryetari i Prizrenit Ramadan Muja assesi nuk po mund ta krijojë qeverinë komunale. Njeriu që është rizgjedhur në postin e të parit të qytetit jugor ka humbur mbështetjen e një pjese të partisë së tij, por po ka probleme edhe me partnerin e koalicionit AAK-LDD.

Muja, që qe rikandiduar me vendim të kreut të PDK-së Hashim Thaçi, pas shumë mospajtimesh në degën e kësaj partie në Prizren, ka humbur edhe mbështetjen e disa bashkëpunëtorëve, me të cilët tash po akuzohet se ka keqpërdorur detyrën zyrtare,shkruan tribuna.

Një zyrtar i PDK-së në Prizren i ka thënë gazetës në kushte anonimiteti se “shefat e qendrës”, kanë vendosur për largimin e disa njerëzve të “fuqishëm” rreth Mujës.

Njëri nga ta është ish udhëheqësi i Asamblesë Komunale, Nijazi Kryeziu. Në këtë post, ditë më parë kryesia e PDK-së e ka sjell Kujtim Gashin.

Më Shumë

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, me kërkesën e përfaqësuesit të Komunës së Prizrenit, avokatit Blerim Mazreku, i cili nuk i posedonte shkresat e lëndës,...

Temperaturat sot shënojnë ngritje, maksimalja 25 gradë celsius

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në zonën...

Lajmet e Fundit