11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Muja, nuk dyshon në bastionin e PDK-së në “Lagjen e Trimave”

muja ne lagjen e trimaveKandidati   i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja është takuar me elektoratin  në  “Lagjen e  Trimave”, “ Xhevat Berisha” dhe  “Kongresi i Manastirit” .

Para një  elektorati të zjarrt, Muja tha se  “Lagjeja  e Trimave” ka qenë dhe do të mbetet bastion i PDK-së.“Nga kjo lagje kanë filluar organizmet e para të luftës së UÇK-së për rajonin e Prizrenit. Fal sakrificës dhe gjakut të derdhur për liri të horonjëve dhe martirëve të kesaj lagjeje,  Prizreni dhe Kosova gëzon pavarësin dhe prosperitetin europian”.

Muja, potencoi edhe shumë prej të arriturave të deritanishme, që  janë bërë në këtë lagje të rëndesishme të qytetetit, duke veçuar rregullimin rrugës, e cila mban  emrin e heroit të kombit “ Xhevat Berisha”.

“Qeveria lokale e Prizrenit e udhëhequr  do vazhdojë që edhe në të ardhmën t’i kushtojë kujdes të veqant kesaj lagjeje”. Ai garantoi se në  mandatin e ardhshëm katër vjeçar, nuk do te ndihet mungesa e ujit te pijshëm në këtë lagje. “Fal bashkëpunimit të mire qe kemi me Hidro -Regjionin Jugor, janë siguarur sasi të mjaftueshme të ujit të pijes”

Bartësi i listes se PDK-se, Nijazi Kryeziu, gjatë fjalimit të tij, para bashkëqytetarëve të tij, tha se në asnjë mënyrë nuk duhet hamendur për ta votuar kandidatin fitues të PDK-së, kandidatin  Muja.

“Muja dhe ekipi i tij janë alterantiva më e mirë qeverisës  për  Komunën e Prizrenit. Andaj ju bëj  thirrje për mobilizim, angazhim dhe vendosmëri që me 3 nëntor, banorët e “Lagjes se Trimave” të votojnë për Ramadan Mujën dhe PDK-në”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Balje: Në zgjedhje shkohet vetëm kur dëshiron Kurt

Duda Balje, deputete nga komuniteti boshnjak në Kuvendit e Kosovës, duke folur rreth kërkesës së opozitës për zgjedhje të reja, tha se në zgjedhje...

Policia shqipton 1.566 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1566 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit