11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Muja premton investime në Has

Muja ne hasKandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit Ramadan Muja është takuar me 100 kryefamiljarë të Lugishtës së Hasit.

Muja në këtë takim ka prezantuar disa nga projektet e planifikuara për hasjanët gjatë mandatit të ardhshëm katër vjeçar. ”PDK-ja me investimet që i ka bërë deri më tash për qytetarët ia ka ndryshuar jetën qytetarëve”, tha Muja. Ai tha se kanë dhënë një kontribut të madh për lirinë e vendit.”Për PDK-në prioritet janë kërkesat e qytetarëve dhe se do të bëjmë asgjë pa miratimin e qytetarëve”, tha Muja.

Ai premtoi se në fshtrat e Hasit do të zgjidhet edhe problemi i ujit. “Më nuk do të jetë problem ujë i pijes e as infrastruktura rrugore”, premtoi Muja.

Në këtë tubim kanë marrë pjesë edhe kandidatët e PDK-së nga Hasi, Gëzim Duraj, Shukri Quni, Halil Cikaj dhe Sherife Balaj.

Gëzim Duraj tha se gjatë qeverisjes së PDK-së, në Has janë realizuar shumë projekte.Ai tha se edhe në vitet e ardshme do të investohet në realizimin e projekteve tjera. “Ne hasjanët kemi fatin që ta kemi një kryetar që i kupton kërkesat tona dhe i bën realitet, sepse pa një mirëkuptim të kryetarit nuk do të kishim mundësi t’i realizonin të gjitha këto projekte. Andaj me PDK-në është e ardhmja jone e ardhmja e Prizrenit Europian dhe e ardhja e Hasit, Duraj.

Kandidati Halil Cikaj ndërkaq ka dhënë arsyet pse duhet të votojnë hasjanët për PDK-në.“PDK-ja është alternativa e vetme, që i bën realitet kërkesat e qytetarëve”, tha Cikaj/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Moti sot me temperatura deri në 25 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat maksimale të ditës...

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 euro për 18 vjeçarin nga Prizreni

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 Euro për 18 vjeçarin nga Prizreni, Argjend Jonuzaj dhe bën ftesë për të gjithë shqiptarët që t’u dalin në...

Lajmet e Fundit