30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Mujës i lëkundet koalicioni me AAK-në

Ramadan Muja 2Kryetarit të Prizrenit, Ramadan Mujës i është lëkundër koalicioni me AAK-në e Ramush Haradinajt.

Kryetari i Degës së AAK-së në Prizren, njëherësh nënkryetar i Mujës, Lulëzim Kabashi tha se pas analizës së punës të 100 ditëshit do të shqyrtohet edhe koalicioni me PDK-në.

“Koalicionet nga lartë nuk ndikojnë në marrëveshjet tona me PDK-në në Prizren. Ne do të shqyrtojmë pozicionet tona pas analizës që do t’i bëjmë 100 ditëshit të parë të bashkëqeverisjes me Prizrenin me PDK-në, dhe do të veprojmë konform kërkesave të qytetarëve tanë”, tha Kabashi për TVPZ.

Kabashi edhe para zgjedhjeve nacionale ka paralajmëruar shqyrtimin e koalicionit me PDK-në në Prizren. Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur se AAK nuk është e kënaqur me qeverisjen e kryetarit të Prizrenit, Ramadan Mujës.

“Ka dallime të mëdha në koncepte në mes AAK-së dhe PDK-së”, tregon burimi brenda AAK-së.

Komuna e Prizrenit po ashtu rrezikon të shkojë në zgjedhje në nëntor të këtij viti, nëse Gjykata e Apelit konfirmon dënimin e kryetarit të Prizrenit, Ramadan Mujës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zyrtare: Ballkani konfirmon largimin e Nazmi Gripshit

Ballkani ka bërë të ditur se Nazmi Gripshi nuk do të jetë lojtar i tyre. Kampioni i Superligës së Kosovës përmes një postimi në faqen...

Projekti i bashkëfinancuar i mbjelljes së boronicës në Prizren: 2.4 hektarë të mbjella me sukses

Projekti i bashkëfinancuar nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për mbjelljen e boronicës po vazhdon me sukses në territorin e Komunës së Prizrenit....

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit