-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Muriqi e Muslija në mesin e superyjeve evropiane

Performanca e shkëlqyer e dyshes së Kosovës në duel me Qipron, Vedat Muriqi dhe Florent Muslija nuk ka mundur t’i ik syve të UEFA Nations League.

UEFA Nations League ka publikuar formacionin më të mirë të javës.

Pjesë e 11-shes më të mirë janë edhe dy yjet e Kosovës, Muriqi e Muslija.

Madje Muriqi është futbollisti i dytë me notën më të lartë në formacion, 8.9.

Notë të lartë ka edhe Muslija, 8.7. Dy futbollistët e Kosovës zënë vend në formacion krah superyjeve si Van Dijk e Eriksen.rtklive

Më Shumë

Moti për sot, maksimalja 7 gradë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...

Vetura godet për vdekje këmbësoren në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një aksident me fatalitet në Prizren, ku vetura...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit