2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Muriqi, “Lojtari i Javës” në La Ligë

Sulmuesi kosovar i Mallorcas, Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqej në La Ligën spanjolle.

Ylli i “Dardanëve”, i cili shënoi gol dhe asistoi në barazimin e Mallorcas kundër Barcelonës (2-2), ndeshje kjo e zhvilluar mesjavën që lamë prapa, është vlerësuar lojtari më i mirë i javës së shtatë në elitën spanjolle.

Muriqi u vlerësua me notën më të lartë. Sipas faqes së specializuar të statistikave Sofascore, Muriqi u vlerësua me notë 8.6, i ndjekur nga Raphina dhe Ivan Villar me notë 8.5.

Më Shumë

Ku ndryshon Shqipëria me Kosovën

Ben Blushi Sot shkova në Prishtinë. Kalova Kukësin. Më ndalon policia. Maste shpejtësinë. Me radar. Isha me 144 km në orë. Shpejtësia e lejuar ishte...

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen

Ballkani ka njoftuar se i ka hedhur në shitje biletat për ndeshjen ndaj Viktoria Plzenit në kuadër të Ligës së Konferencës. Ndeshja do të zhvillohet...

Lajmet e Fundit