6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Mustafa i hapur edhe për “Listën serbe”

Mustafa-Maloku-Gecaj-KonxheliKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që nëse LDK-ja fiton zgjedhjet të bashkëpunojë edhe me “Listën Serbe”.

I pari i LDK-së ka paralajmëruar se partia e tij do të dal fituese e zgjedhjeve parlamentare.

“Ne do te jemi fitues dhe do ti ofrojmë mundësinë gjitha partive që përfaqësojnë popullatën jo shumicë të bashkëpunojnë me neve”, ka thënë ai, transmeton Indeksonline, duke shtuar se gjitha aktivitete që janë ndërmarrë deri më tani janë ndërmarr që të integrohen gjitha pakicat.

Ndryshe, në LDK sot kanë aderuar Bajram Gecaj, Drita Konxheli si dhe Valon Maloku.

Më Shumë

Rrëzohen propozimet serbe që anëtarësimi i Kosovës të kushtëzohet me themelimin e Asociacionit

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha shtetet anëtare, do të...

Koha për spektakël në gjysmëfinale

Në fundjavë fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë, ku pritet një spektakël i basketbollit. Në gjysmëfinale do të ndeshen katër skuadrat që...

Lajmet e Fundit