17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Mustafa: Në vitin e gjashtë të pavarësisë, Kosova do të udhëhiqet nga ne

Isa Mustafa LDKKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ua ka uruar qytetarëve të vendit 17 Shkurtin – Ditën e Pavarësisë së Republikës së Kosovës.
“Si gjithmonë, e përkujtojmë veprën madhështore të Presidentin historik Ibrahim Rugova, arkitektit të shtetit tonë, sakrificën e madhe të Familjes Jasharaj, si dhe të gjithë dëshmorët e tjerë, të cilët ranë në altarin e lirisë”, thuhet në një kumtesë.

“LDK-ja, me votën e lirë të qytetarëve të Kosovës, do ta marrë sivjet besimin për ta udhëhequr sërish vendin dhe për t’i çuar përpara proceset e ngecura, si pasojë e keqqeverisjes aktuale. LDK-ja, bashkë me partnerët e saj vendës e ndërkombëtarë, do të punojë fort për shtetin e rendit dhe të ligjit, për shtetin e dijes dhe të demokracisë së mirëfilltë europerëndimore, në të cilin udhëheqësit dhe politikëbërësit do të jenë shërbyes të qytetarëve dhe llogaridhënës përpara tyre”.

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Prizren: Policia konfiskon 1.3 kilogram marihuanë, arreston dy persona

Policia në Prizren ka arrestuar dy persona të cilët njëri ishte duke shitur, ndërsa tjetri duke blerë substanca narkotike të llojit marihuanë. Në raportin 24...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit