25.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Mustafa takon Pacollin: Zgjedhjet duhet të mbahen në pjesën e parë të këtij viti

pacolli mustafaIsa Mustafa ka thënë se zgjedhjet nacionale duhet të mbahen më së largu në qershor. Këtë qëndrim, Mustafa ia ka bërë të ditur edhe Behgjet Pacollit. Për këtë temë para disa ditësh, Mustafa ka takuar ndaras edhe Thaçin e Haradinajn.
Lideri i LDK’së, Isa Mustafa është takuar sot me Presidentin e AKR’së, Begjet Pacollin me të cilin kanë folur për datën e zgjedhjeve nacionale.

Sipas një njoftimi të LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se zgjedhjet e përgjithshme duhet të mbahen në pjesën e parë të këtij viti.

“Kryetari Mustafa ka përsëritur se është e domosdoshme që të ketë pajtueshmëri të plotë të subjekteve politike për ta përcaktuar dinamikën e punëve, si dhe për caktimin e datës së mbajtjes Zgjedhjeve të përgjithshme, të cilat duhet të mbahen brenda pjesës e parë të këtij viti”, thuhet në njoftimin e LDK’së.

Në njoftim, thuhet se Mustafa dhe Pacolli kanë biseduar dhe janë pajtuar për finalizimin e reformës zgjedhore.

“Po ashtu, ata kanë biseduar edhe për dinamikën e veprimve të tjera, me qëllim që të gjitha subjektet politike, së bashku me inmstitucionet, të angazhohen për të përgatitur zgjedhje të rregullta dhe demokratike”.
LDK ka njoftuar se në ditët në vazhdim Isa Mustafa do të takohet edhe me udhëheqësit e tjerë të partive politike për të folur për reformën zgjedhore dhe datën e zgjedhjeve nacionale.

Më Shumë

Sulmuesi kosovar që po shkëlqen në Rumani

Sulmuesi kosovar, Albin Berisha dje ka luajtur 90 minuta në ndeshjen e ekipit të tij, Petrolul ndaj Gloria Buzua. Berisha ishte padyshim lojtari më i...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 37 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot i nxehtë, me diell e vranësira të pakta gjatë ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 18...

Lajmet e Fundit