30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Mustafa: Do të ketë afatizim të dialogut me Serbinë

Isa Mustafa LDKLideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, vlerëson se koalicioni ndërmjet LDK-së, AAK-së dhe NISMA-s, siguron orientimin drejt dialogut dhe implementimit të marrëveshjeve nga dialogu, por edhe orientimin, kornizimin dhe afatizimin e dialogut në çështjet në interes të Kosovës.

Lexojeni të plotë postimin e kryetarit të LDK-së në Facebook:

Miq të nderuar,

Kosova është çliruar dhe është ndërtuar pas lufte me një partneritet të fuqishëm me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bashkimin Evropian dhe vendet e tjera mike.

Ne do ti ndjekim politikat e bashkëpunimit dhe thellimit të partneritetit në harmoni me orientimet dhe synimet të cilat i kemi shpalosur para anëtarësisë dhe qytetarëve tanë.

Marrëveshja me AAK dhe Nismën për shumicën opozitare për ta qeverisur vendin në ta ardhmen, siguron orientimin tonë për dialog dhe implementimin e marrëveshjeve nga dialogu por edhe orientimin, kornizimin dhe afatizimin e dialogut në çështjet në interes të Kosovës.

Do të fokusohemi shumë në çështjet e brendshme, siç janë zhvillimi ekonomik, zvogëlimi i papunësisë dhe varfërisë, forcimi i shtetit ligjor dhe lufta kundër korrupsionit.

Më Shumë

Sylvinho ka “hequr” dorë prej tij, Mirlind Daku reagon pas ndeshjes me Italinë

Mirlind Daku nuk është aspak i preferuar për sulmin e Kombëtares. Trajneri Sylvinho nuk i jep minuta prej 20 nëntorit të vitit 2023, kur...

Pas ndarjes nga Besi, Xhensila Myrtezaj këtë person gjithmonë afër vetës

Ndarja e çiftit të njohur, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, është prej kohësh në qendër të vëmendjes. Burime nga gjykata e Tiranës bëjnë me dije...

Lajmet e Fundit