13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Mustafa: Thaçi, ia paft hajrin opozitës për 4-8 vjet

Isa Mustafa LDKKryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë gjatë një ligjerate në Kolegjin “Universum”, se subjekti i tij është i gatshëm për koalicion paszgjedhor me të gjitha subjektet, pos PDK-së.

“Ne kemi biseduar me të gjitha subjektet politike, edhe me AAK-në, AKR-në, Partinë e Drejtësisë, Lëvizjen për Bashkim…për mënyrën e bashkëpunimit dhe jemi të hapur që pas zgjedhjeve të bëjmë koalicion. Mirëpo, me partinë e Thaçit, s’do të ketë koalicion”, ka thënë lideri i LDK-së.

“Thaçi, ia paft hajrin opozitës për 4 apo 8 vjet”, ka shtuar me ironi Isa Mustafa, derisa ka përsëritur se nuk do të ketë koalicion para zgjedhjeve me asnjë subjekt politik. Mustafa ka shtuar se në listën e partisë së tij mund të hyjnë edhe pjesëtarë të subjekteve të tjera si Partia SocialDemokrate, Ballit Kombëtar etj.

Më Shumë

Kryeministri Kurti mori pjesë në mbledhjen komemorative në nderim të veprimtarit dhe të burgosurit politik, Afrim Morina

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot pjesë në mbledhjen komemorative të organizuar në nderim të aktivistit dhe të burgosurit politik, dhe...

Balje: Në zgjedhje shkohet vetëm kur dëshiron Kurt

Duda Balje, deputete nga komuniteti boshnjak në Kuvendit e Kosovës, duke folur rreth kërkesës së opozitës për zgjedhje të reja, tha se në zgjedhje...

Lajmet e Fundit