17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Rrahje masive në Prizren

rrahjeGjashtë persona janë përfshirë në një rrahje në magjistralen Prizren-Suharekë. Zëdhënësi i PK-së, Hazir Berisha tha se rrahja ka ndodhur sot rreth orës 07:30 minuta, në afërsi të fshatit Korishë.

“Në këtë rrahje janë përfshirë së paku gjashtë persona”, tha Haziri.

“Gjatë rrahjes janë lënduar dy persona, njëri me mjet të mprehtë, thikë ndërsa tjetri nga grushtimet”.
“Pas pranimit të informatës, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kuptuar se dikush nga tëdyshuarit ka poseduar një kallashnikov por nuk është përdor”.

“Policia i ka shoqëruar të dyshuarit për në objektet e policisë ndërsa më vonë ka arritur ta gjej dhe sekuestroj një kallashnikov pa fishekë”.

“ Në konsultim me prokurorin e shtetit është vendosur që të dyshuarit të lirohen ndërsa rasti t’i kalojë prokurorisë sipas procedurës së rregullt”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Anulohet aktgjykimi ndaj vëllezërve Ademaj për vrasjen e rëndë në Prizren, Apeli e kthen rastin në rigjykim

Gjykata e Apelit ka nxjerrë aktvendim lidhur me ankesat e parashtruara në rastin e vrasjes së 23-vjeçarit në Prizren më 2020, për të cilin...

Ku do të shkojë titulli sonte, në minierë apo në qiell?

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Lajmet e Fundit