2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Muzeu i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit do të jetë i hapur dhe pa pagesë për të gjithë vizitorët më 17 shkurt

Muzeu i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit do të jetë i hapur dhe pa pagesë për të gjithë vizitorët më datë 17 shkurt.

Kështu bëri të ditur Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një postimi në llogarinë zyrtare.

“Me datën 17 Shkurt, Dita e Pavarësisë së Kosovës, Muzeu i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit do të jetë i hapur dhe pa pagesë për të gjithë vizitorët”.

Ndërkohë, Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur edhe agjendën shtetërore për këtë ditë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit