8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Na presin temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Të enjten parashihen reshje të intensitetit  mesatar. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi mesatare dhe lokalisht e fortë. Situata biometeorologjike do të jetë relativisht e mirë për shkak të prezencës së reshjeve  që ishin dhe që parashihen të vijnë sërish gjatë ditës së enjte.

Më Shumë

Qytetarët të shqetësuar me 2 € false, kërkojnë të intervenojnë institucionet

Qytetarët po kërkojnë nga institucionet që të intervenojnë në mënyrë që të evitohen nga qarkullimi monedhat prej 2 euro false. Kryeqytetasit e intervistuar nga...

Në Kosovë priten reshje bore, temperaturat zbresin nën 0 gradë Celsius

Me depërtimi i masave arktike mbi rajon, sot sipas Prishtina Weather, pritet të zbresin temperaturat edhe nën 0 gradë Celsius deri në mbrëmje. “Pasdite me...

Lajmet e Fundit