4.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Ndërpritet numërimi i votave në QNR

kqz votatËshtë ndërprerë numërimi i votave me kusht, i atyre me postë dhe i personave me nevoja të veçanta, pasi vëzhguesit e partive politike shqiptare kanë lëshuar Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, duke shprehur pakënaqësi rreth votave të serbëve.

PDK, LDK,AAK, AKR, NISMA, dhe VV janë bërë bashkë duke bojkotuar vëzhgimin e procesit të numërimit, pasi sipas burimeve të KosovaPress-it, ata kanë vërejtur se votat e serbëve janë të votuara nga një dorë.

Kordinatori i QNR-SË, Burim Ahmetaj tha për Kosovapress se aktualisht vëzhguesit e partive politike kanë bojkotuar QNR-në, por nuk ka komentuar se pse e kanë bërë këtë. Ai tha se do të raportojë në KQZ dhe do të marrin udhëzimin nga KQZ-ja se si do të veprohet. /KP/

Më Shumë

Kirurgu i Spitalit të Prizrenit, Zgjim Berisha aderon në Vetëvendosje

Kirurgu i Spitalit Regjional të Prizrenit, Dr. Zgjim Berisha ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje në Prizren. “Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren çdo ditë e...

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

Raphinha pritet të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës, por vetëm për ofertën e duhur. Sulmuesi brazilian ka shpërthyer në javët e fundit...

Lajmet e Fundit