4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Ja si po përgatitet skenari për rrëzimin e Nismës dhe prishjen e koalicionit përmes Listës Srpska!

KQZ-kosoveeKomisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke u munduar që përmes rrëzimit të Nismës për Kosovën ta prishë koalicionin LDK- AAK- Nisma. Këtë është duke u munduar që të realizoj përmes Listës Srbska.

Lajmin e ka bërë të ditur një burim, i Gazetës Blic brenda QNR-së. “Thuasje të gjitha votat e Listës Srbska janë të pavlefshme. Të gjitha janë të shkruara me një laps dhe me të njëjtën dorë”, ka thënë ky burim.

Vëzhguesit e LDK-së, AAK-së e të Nismës kanë paralajmëruar se do ta bojkotojnë këtë proces.

Më Shumë

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për kanosjen e kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj

Gjykata Themelore e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, të dyshuarit F.K., për kanosjen e kryetarit tw Prizrenit, Shaqir Totaj. Në...

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Lajmet e Fundit