2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Në Ditën e Tokës mbillen 22 fidane në fshatin Pouskë të Prizrenit

Për nder të Ditës së Tokës, sot Komuna e Prizrenit ka organizuar aktivitete të shumta për shënimin e kësaj dite të rëndësishme për mbarë planetin tonë.

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë të ditur se aktivitetet i filluan nga fshati Pouskë, ku është bërë pastrimi i hapësirave publike dhe mbjellja e 22 fidaneve, me qëllim të senzibilizimit të njerëzve lidhur me rëndësinë dhe domosdoshmërinë e ruajtjes së mjedisit ku jetojmë nga ndotja.

Shkrimi i plotë i tij:
?URIME DITA E TOKËS?
Për nder të 22 Prillit, Ditës së Tokës, komuna jonë ka organizuar aktivitete të shumta për shënimin e kësaj dite të rëndësishme për mbarë planetin tonë. Aktivitetet i filluam nga fshati Pouskë, ku është bërë pastrimi i hapësirave publike dhe mbjellja e 22 fidaneve, me qëllim të senzibilizimit të njerëzve lidhur me rëndësinë dhe domosdoshmërinë e ruajtjes së mjedisit ku jetojmë nga ndotja.

Gatishmëri për pjesëmarrje në aktivitete kanë shprehur edhe banorëte fshatit Pouskë, nxënësit e shkollës “SHARRI”, bizneset, OJQ-të si dhe institucionet e ndryshme përfshirë FSK-në, KFOR-in, Ekoregjion-in, për të cilët shprehim falenderim të veçantë.
TË GJITHË SË BASHKU TA RUAJMË AMBIENTIN DHE PLANETIN TONË, PASIQË E KEMI VETËM NJË!
???

Më Shumë

Edona Kryeziu ngre dy shqetësime për qytetarët e Rahovecit, laboratorin biokimik dhe mirëmbajtjen e rrugëve

Asamblistja e LDK-së në Komunën e Rahovecit, Edona Kryeziu, në seancën e së mërkurës të Kuvendit Komunal, ka ngritur si shqetësim dy çështje që...

Totaj: Prizreni njihet për tolerancë fetare

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj ishte sot pjesë e tryezës së rrumbullakët për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Prizrenit dhe përfaqësuesve të bashkësive...

Lajmet e Fundit