1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Në Gjonaj të Hasit arrestohet një person për kërcënim

PoliciaKS-prangatPolicia e Kosovës ka arrestuar një person i cili ka kanosur një qytetar nga fshati Gjonaj i Prizrenit. Përveç arrestimit, Policia ka bastisur shtëpinë e të dyshuarit, ku ka konfiskuar disa armë ilegale. Pas pranimit të informacionit, polica ka reaguar dhe e ka sjellë në stacion të dyshuarin i cili gjatë intervistës ka dhënë elemente që i kanë shtyrë hetuesit të besojnë se ai mund të ketë armë ilegale.

Më pas është informuar prokurori i shtetit dhe me leje përkatëse janë bastisur disa prona të personit të dyshuar me ç’rast janë gjetur dhe sekuestruar tri armë të zjarrit: një pushkë gjysmë automatike e kalibrit 7.62 mm, me 49 fishekë të kalibrit të njëjtë, një revole “Usa 575767” me 13 fishekë dhe një pushkë gjahu e dëmtuar.

Pas intervistës i dyshuari është ndalur nën masën e arrestit policor. Po ashtu, edhe në fshatin Kuklibeg, policia e Dragashit ka sekuestruar një pushkë gjysmë automatike tek një i dyshuar, ndaj të cilit është ngritur kallëzim penal për armëmbajtje ilegale.

Më Shumë

Policia shqiptoi për 24 orë, mbi dy mijë gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2014 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të kaluara janë evidentuar disa aksidente...

Po vazhdojnë punimet në rregullimin e parkut në Mirushë

Punimet në ndërtimin dhe rregullimin e parkut në fshatin Mirushë të Komunës së Malishevës, janë duke vazhduar, përkatësisht është duke u realizuar faza e...

Lajmet e Fundit