8.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

“Në orën 9 e pashë për herë të fundit, ku ta dija unë që e kishte vrarë ai…”, rrëfimi i vëllait të 8-vjeçarit që u vra

Vëllai i vogëlushit 8-vjeçar që u vra në mënyrë mizore nga Klodian Çalamani, teksa ka folur pas ngjarjes tragjike, ka kërkuar dënimin ekstrem për autorin që i mori jetën të miturit.

“Ça të them, dua që të kthehet dënimi me vdekje, dua që të varet këtu vetëm këtë dua”, u shpreh ai.

Vëllai në gjendje të rënduar emocionale, pa mundur të flasë me shumë detaje, ka treguar me pak fjali për ditën e fundit të jetës së Mateos.

“Po e kërkova në çdo vend, vajta mora biçikletën e atij monstrës te shtëpia të kërkoja vëllain, po ku ta dija unë që vëllain tim e kishte ai, ku ta dija unë që vëllain tim e kishte vrarë ai? Në orën 9 e pashë për herë të fundit pastaj po haja bukë e dola ta kërkoja më vonë”, rrëfeu vëllai i të ndjerit.

Më Shumë

Kurti përkujton dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Rogovë të Hasit, kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përkujtuar 21 dëshmorët, luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të...

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

Lajmet e Fundit