14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Në Prizren nesër fillon vaksinimi i personave 75-79 vjeç me sëmundje kronike

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se nga nesër do të fillojë vaksinimin e personave të moshës 75-79 vjeç me sëmundje kronike.

“Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare, përkatësisht Njësia e Imunizimit dhe Vaksinimit, sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, nga nesër do të fillojë vaksinimin e personave të moshës 75-79 vjeç me sëmundje kronike. Me rastin e paraqitjes për vaksinim, personat me sëmundje kronike duhet ta dëshmojnë këtë me raport mjekësor”, thuhet në njoftim të kësaj komune./ PrizrenPress.com

May be an image of text

Më Shumë

Haradinaj: Me Aleancën në qeverisje, Prizrenit do t’ia japim mundësinë për ta zhvilluar kapacitetin e tij ekonomik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Kuvendin e Punës së degës së AAK-së në Prizren, duke...

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase...

Lajmet e Fundit