3.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 15 pacientë nga COVID-19

175 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme që janë pjesë e Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Me oksigjeno-terapi janë 129 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv janë të shtrirë 11 pacientë.


Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 62 pacientë

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 10 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë

Klinika Obstetrike Gjinekologjike, 11 pacientë

Spitali i Prizrenit, 15 pacientë

Spitali i Pejës, 14 pacientë

Spitali i Gjilanit, 17 pacientë

Spitali i Gjakovës, 18 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 6 pacientë

Spitali i Ferizajt, 14 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient.

Më Shumë

25 vjet nga dita e daljes së UÇK-së në publik

Më 28 nëntor të vitit 1997, për herë të parë në skenë doli  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo ndodhi në varrimin e mësuesit Halit Geci...

Gruaja nga Prizreni raporton se kunati e kërcënoi se do t’ia lëndonte fëmijët

Një grua nga Prizreni ka raportuar në Polici se kunati i saj i shkakton vazhdimisht dhunë psikike dhe se të premten e ka kanosur...

Lajmet e Fundit