14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Në Spitalin e Prizrenit po trajtohen vetëm tre pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se aktualisht 114 pacientë janë duke u trajtuar nga Covid-19.

Sipas njoftimit 35 prej tyre janë të konfirmuar me Covid-19, teksa 85 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

“Në bazë të raportit të punës për datën 10 qershor 2021, në QKUK, klinikat COVID, dhe në spitalet e përgjithshme tretman mjekësor po marrin 114 persona. Prej tyre, 35 janë të konfirmuar me COVID-19 dhe 85 nën asistim të oksigjeno-terapisë”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

ShSKUK: 114 pacientë në trajtim nga COVID-19

“Në bazë të raportit të punës për datën 10 qershor 2021, në QKUK, klinikat COVID, dhe në spitalet e përgjithshme tretman mjekësor po marrin 114 persona.

Prej tyre, 35 janë të konfirmuar me COVID-19 dhe 85 nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Në QKUK janë të shtrirë 78 pacientë:

19 janë të konfirmuar me Sars Cov-2

64 janë me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave:

Klinika Infektive, 19 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 56 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, asnjë pacient

Klinika e Pediatrisë, asnjë pacient

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 36 pacientë:

16 të konfirmuar pozitivë

21 me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, 3 pacientë

Spitali i Gjakovës, asnjë pacient

Spitali i Pejës, 19 pacientë

Spitali i Gjilanit, 4 pacientë

Spitali i Ferizajt, asnjë pacient

Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 6 pacientë

Më Shumë

Policia e Prizrenit mobilizohet për të arrestuar “Kobrën”

Janë bërë tri ditë që Dibran Hoxhaj i njohur si “Kobra”, është dashur të ishte në stacionin policor në Prizren. Për t'u intervistuar lidhur...

Milan vazhdon të ndjekë talentin e Ajax

Milan vazhdon të kërkojë talente të rëndësishëm që mund ta çojnë skuadrën në nivelin tjetër. Stefano Pioli është gjithmonë i gatshëm të punojë me...

Lajmet e Fundit