18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Në Suharekë arrestohen hajnat e kapakëve të pusetave

kapakuDy persona të mitur janë arrestuar nga Policia e Kosovës.Ata dyshohen për vjedhje të kapakëve të pusetave. Ata janë kapë në flagrancë në fshatin Bllacë të Suharekës.

“Policia ka kapur në flagrancë dy të dyshuar të moshës së mitur duke tentuar të vjedhin dy kapak të pusetave”, njofton Policia e Kosovës.

“Gjatë intervistimit dy të dyshuarit kanë deklaruar se një i dyshuar kishte shtyrë të kryejnë vjedhjen me qëllim që gjërat e vjedhura tij blej për vete”.

“Me urdhër të prokurorit është bërë bastisja e shtëpisë së të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar si provë materiale disa lidhëse të mbrojtëseve të autostradës, disa metra kabllo elektrike dhe dy fleks aparate”.

“Në konsultim me prokurorin i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, ndërsa dy të dyshuarit e mitur janë liruar në procedurë të rregullt”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Banorët e pyesin për burrin, Françeksa jep përgjigjen që i shkrin së qeshuri

Banorët e Big Brother VIP kanë shpërthyer në të qeshura mbrëmjen e djeshme, shkak është bërë një batutë e Françeskës. E pyetur nga Romeo se...

Thaçit i shkojnë për vizitë në Hagë prindërit e tij

Prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi kanë shkuar sot për një vizitë në Hagë. Haxhi dhe Hyrë Thaçi kanë vizituar djalin e tyre, i cili po...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit