11.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Tetor, 2021

Në vend të festës me zemër, feston me armë, policia arreston një person në Gjonaj që rrezikoi dasmorët

Policia në Prizren ka arrestuar një person, i cili në një aheng familjar ka gjuajtur me armë zjarri.

Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se rasti ka ndodhur në fshatin GjonajA të Prizrenit.

“Policia në Prizren pranoi një informacion se në fshatin Gjonaj, dëgjohen krisma nga arma e zjarrit. Njësitë policore reaguan menjëherë dhe e kuptuan se në një aheng familjar të organizuar, kishte të shtëna nga arma e zjarrit. Ekipet policore të patrullës u asistuan edhe nga njësitë e forenzikës dhe fillimisht gjeten 4 gëzhoja të shkrepura nga një armë zjarri”, ka bërë të ditur policia.

Po ashtu, policia ka kontrolluar edhe dasmorët dhe automjetet e tyre.

“Si dëshmi materiale të njëjtat u sekuestruan dhe u informua Prokurori kujdestar, ku sipas urdhrit, policia kreu kontrolle tek dasmorët dhe në automjetet e tyre. Me ketë rast, fillimisht policia identifikoi si të dyshimtë B.M i lindur në vitin 1982, i cili u ndalua në afat prej 48 orë në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Nga i dyshuari është sekuestruar pistoleta e përdorur.

“Gjatë intervistës në prezencë të avokatit mbrojtës, i dyshimti pranoi se i njëjti kishte gjuajtur me armë zjarri të tipit pistoletë Arex, modeli ReXzero1CP. Në lidhje më këtë rast pistoleta e përdorur u sekuestrua. Rasti është duke u hetuar”, bën të ditur policia.

Policia ka apeluar që të mos përdoren armët e zjarrit në ahengje familjare.

“Përkundër thirrjeve dhe projektit “Festo me zëmër dhe jo me armë”, persona të dyshimtë përdorin armë zjarri duke rrezikuar jetën e pjesëmarrësve në ahengje familjare dhe qytetarët për rreth, aty ku banojnë. Policia do të reagojë fuqishëm në të gjitha rastet e paraqitura, andaj përgëzon qytetarët që raportojnë rastet e tilla”, njofton policia./GazetaExpress/

Më Shumë

Kolosi i shqiptarizmës

Nga: Daut Dauti Puna e parë që bënë komunistët kur erdhën në pushtet, ishte eliminimi i Gjergj Fishtës. Arsyeja ka qenë e thjeshtë: të zëvendësohet...

Godet me veturë këmbësorin në Prizren, ikën nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në rrugën “Nexhat Fanaj”, në Prizren, ku shoferi kishte goditur një këmbësor, shkruan Gazeta Sinjali. Policia bën të ditur...

Policia shpall konkurs për pranimin e zyrtarëve të rinj policorë

Policia e Kosovës ka shpallur konkurs për pranimin e zyrtarëve policorë sipas kushteve të parapara të konkurrimit. Sipas njoftimit thuhet se aplikimi për zyrtar...

Policia arreston burrë e grua në Malishevë, u rrahën mes vete

Policia e Kosovës ka arrestuar burrë e grua në Malishevë pasi të njëjtit janë rrahur me veti, shkruan Gazeta Express. Sipas policisë ata kanë pranuar...

Policia iu gjen armë pa leje tre të rinjve në Prizren

Gjatë orëve të mesnatës së sotme një veturë është ndalur për kontroll nga policia në fshatin Lubinje e Epërme në Prizren, ku janë sekuestruar...

Raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetarë të komunave, votimi me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët që janë regjistruar si votues jashtë Kosovës për raundin e parë, se ka filluar periudha e...

Edhe bashkëshortja e Muriqit ëndërron rikthimin në Stamboll

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi, nuk po kalon aspak formë të mirë te klubi i tij italian, Lazio. Ai nuk është aktivizuar qoftë edhe për...

Personalitetet e huaja që kanë marrë pjesë në komitetin ekzekutiv të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 30 Tetor 2021 “The Globe” ka botuar, të martën e 4 majit 1880, në faqen n°2, një shkrim në lidhje...

Katër të mitur nga Prizreni e sulmojnë një tjetër dhe ikin

Një i mitur nga Prizreni është sulmuar fizikisht nga katër të tjerë, raporton Express Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti...

Pulla e parë postare në botë do të shitet

Pulla e parë në botë do të dalë në ankand pas disa javësh. “Penny Black” e papërdorur është pjesë e një dokumenti që pritet të...

Nëna nga Prizreni raporton se i është zhdukur vajza

Një nënë nga Prizreni ka raportuar se i është zhdukur vajza. E njëjta raporton se tri ditë më parë vajza e saj kishe shkuar në...

Filmimi i parë me zë në Shqipër, ishte për mbretin

 Datëlindja e Zogut, tetorin e vitit 1929 do sillte në Shqipëri shoqërinë kinematografike ”Fox News”, për të filmuar festimet për nder të mbretit Zog...

Kamza mposhti Prizrenin

Kamza Basket ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Prizrenit 16 me rezultat 91:96 (31:27, 20:30, 23:11, 17:28), në kuadër të javës së parë të...

Liria turke bie sërish pasi Erdogan deklaroi largimin e ambasadorëve të 10 vendeve

Lira turke ka rënë në nivel rekord ndërkohë që përplasjet e fundit diplomatike me Shtete e Bashkuara dhe qeveri të tjera, kanë bërë që...

Prizren/ Rrahu gruan dhe ia gjuajti telefonin në fytyrë, gjykata e dënon me një vit burgim

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarit   N.J.,  për veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”. “Me datë 02...

Kur Shqipëria nënshkroi një marrëveshje sekrete me Turqinë

Një marrëveshje sekrete midis Shqipërisë dhe Turqisë, përfshinte edhe një artikull mbi statusin e shtetit të formuar prej pak kohësh në Ballkan. Gjeneza është në...

Lajmet e Fundit