20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Nënshkruhet marrëveshje për themelimin e kabinetit të informatikës në shkollën e Panorcit

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka pritur sot në një takim pune, ministrin në detyrë të Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Muzafer Shala, të cilët edhe kanë nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit për “themelimin e kabinetit të informatikë” në shkollën fillore dhe të mesme të ulët “Asim Vokshi”, në Panorc.

Qëllimi i kësaj marrëveshje është financimi i këtij projekti nga ana e ministrisë, projekt për të cilin është pajtuar ministria në fjalë, që ta financoj.

Ministri Shala dhe kryetari Begaj, e kanë vlerësuar si një projekt me rëndësi të madhe, që do të ketë ndikim direkt, jo vetëm në rritjen e cilësisë në mësim, për edhe në zhvillimin dhe nxitjen e nxënësve që të merren me këtë fushë.

Bazuar në marrëveshjen e nënshkruar, më këtë projekt, përfshihet blerja e 25 kompjuterëve (“all in one”), 25 tavolina për kompjuter, 25 ulëse dhe dy tabela të mençura (smart), të cilat kapin një shumë prej 15 250 euro, e që në tërësi do të financohet nga Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tuna paralajmëron këngën e re, vëmendje merr komenti i ish-partnerit Cozman

Këngëtarja e mirënjohur, Tuna pas një pauze po rikthehet me një projekt të ri muzikor.Kështu ka njoftuar ajo përmes një postimi që ka bërë...

Shtyhet ndeshja e Superligës së Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit

Ndeshja e kësaj jave në Superligën e Kosovës në basketboll ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës është shtyrë zyrtarisht nde Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit