19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Nesër në “Soma Book Station” përkujtohet Xhevdet Bajraj

Të martën në “Soma Book Station” në Prishtinë organizohet një prezantim modest për krijimtarinë e poetit Xhevdet Bajraj, ku do të lexohen disa prej poezive të tij.

Ngjarja do të fillojë në orën 19:30. Poezi të tij do të lexojnë: Alketa Sylaj, Armend Smajli, Carlos Gonzales dhe Shpetim Selmani.

Më Shumë

Prizren, deklarohen rreth fajësisë dy të akuzuarit për rastin e aksidentit fatal nga gara në autostradë

Gjykata e Prizrenit ia ka ndëprerë paraburgimin Arlind Sylës, njërit prej të akuzuarëve për aksidentin tragjik në një garë automobilistike që ndodhi më 2023...

Historia e panjohur e deputetit rebel që Enver Hoxha e dënoi me vdekje! Anatemohej si aventurier sepse nuk martohej

Atij, pas vitit 1945, nuk i dhanë as punë shtetërore, as pension. I hoqën triskën e Frontit, triskën e ushqimeve, por ia doli të...

Lajmet e Fundit