13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Nesër seanca e jashtëzakonshme që të votohet Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike

Nesër në ora 10: 00 do të mbahet seanca e Kuvendit për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike.

Kjokërkesë për senacë të jashtëzakonshme është bërë nga shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi në emër të deputetëve nënshkrues me këtë arsyetim

“Duke marrë parasysh rëndësinë e këtij Projektiligji për t’i dalur në ndihmë qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe me gjendjen më të cilën po përballet e gjitha bota e edhe vendi ynë, është në interesin e qytetarëve e qytetarëve që ky Projektligj të votohet. Në këto kushte, ne, deputetët nënshkrues, kërkojnë mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme për të shqyrtuar këtë cështje”,shkruan GazetaBlic.

Në listën e 62 nënshkrimeve për seancë të jashtëzakonshme për votimin në parim të Projektiligjit për rimëkëmbjen ekonomike nga Lidhja Demokratike e Kosovës nënshkruan 27 deputetë, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 14 deputetë, nga NISMA-AKR 5 deputetë, nga Lista Serbe 10 deputetë dhe nga Grupi Parlamentar 6+, 6 deputetë nënshkruan.

Në listën e nënshkrimeve të LDK-së mungon nënshkrimi i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit.

Më Shumë

Përleshje mes nxënësve në një shkollë fillore në Prizren, 15-vjeçari ther me thikë shokun e klasës

Rrahjet e përleshjet mes nxënësve në shkollat fillore e të mesme janë shumë të shpeshta. Drejtoritë shpesh detyrohen të kërkojnë ndihmën e Policisë për...

Prizren: Kontejnerëve me origjinë nga Serbia iu fshihet tabela informuese (VIDEO)

75 kontejnerë që Komuna e Prizrenit i bleu vitin e kaluar, doli se erdhën nga Serbia pikërisht tash kur u aktualizua fushata për të...

Lajmet e Fundit