18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Neymar kontaktohet nga Guardiola

Mes tensioneve në rritje mes Neymarit dhe Paris Saint-Germainit, si me tifozët ashtu edhe me drejtuesit e klubit, futbollisti mund të largohet në afatin kalimtar të verës nga “Parc des Princes”.

“L’Equipe” ka raportuar se braziliani është kontaktuar nga Pep Guardiola.

Trajneri i Manchester Cityt thuhet se kontaktoi Neymarin për ta pyetur rreth gjendjes së tij dhe synimeve përpara se të hapet zyrtarisht afati kalimtar i verës.

Megjithatë, sipas mediumit francez, gjasat që të 31-vjeçari të transferohet në “Etihad Stadium” duken të vogla.

Neymar pritet të rikthehet në stërvitje të plotë në fund të verës, pasi ai vazhdon të rikuperohet nga një operacion i ligamentit të kyçit të këmbës, për të cilin stafi mjekësor i PSG-së do të shpresojë se mund t’i japë fund çështjeve të tij të lëndimeve të përsëritura gjatë disa sezoneve të fundit.

Në gjysmë-sezonin që luajti këtë vit, ai shënoi 13 gola në 20 paraqitje në Ligue 1, teksa në fund parisienët u shpallen kampionë për herë të 11-të në Francë.

Për reprezentuesin e Brazilit është raportuar se interesim kanë shfaqur edhe Chelsea e Manchester United.

Dr. Cuculi: Stentat në zemër – nuk janë zgjidhje

Shefi i Klinikës së Kardiologjisë në Lucern të Zvicrës, Prof. dr. Florim Cuculi, ka ngritur shqetësimin e vendosjes së stentave në mënyrë jo të...

Afrim Bunjaku, “Hero i Kosovës” – urdhri i ndahet dy djemve të tij

Presidentja Osmani në mbledhjen komemorative në nderim të rreshterit Afrim Bunjaku, ia ka ndarë atij urdhrin “Hero i Kosovës”. Dekoratën e kanë pranuar dy djemtë...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit