14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Nga nesër, zyrtarët publikë pushojnë për katër ditë radhazi

Punëtorët e sektorit publik do të pushojnë katër ditë radhazi.

Përveç vikendit, ata nuk do të dalin në punë as të hënën e të martën, për nder të festave – Dita e Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe Pashkët Katolike.

Sipas një njoftimi nga Ministria e Brendshme, zyrtarët janë informuar që mos të dalin në punë këto ditë

 

Më Shumë

Aksion i Policisë në zonën kufitare, katër sirianë dyshohen se gjuajtën në drejtim të tyre

Policia e Kosovës është vënë në lëvizje të enjten, pas informacioneve të marra nga Policia e Shqipërisë, se disa persona kanë provuar të hynë...

“Loyola-Gymnasium” për herë të dytë “Supershkollë”

Dymbëdhjetë nxënës të “Loyola-Gymnasium” kanë udhëtuar sot për në Bosnje dhe Hercegovinë, në kuadër të programit të shkëmbimit “Supershkollat”, zbatuar nga Zyra Rajonale e...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit