28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Nga nesër, zyrtarët publikë pushojnë për katër ditë radhazi

Punëtorët e sektorit publik do të pushojnë katër ditë radhazi.

Përveç vikendit, ata nuk do të dalin në punë as të hënën e të martën, për nder të festave – Dita e Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe Pashkët Katolike.

Sipas një njoftimi nga Ministria e Brendshme, zyrtarët janë informuar që mos të dalin në punë këto ditë

 

Më Shumë

“Vdes për ty” Ilnisa poston foton e Meritonit dhe ka dy fjalë për të

Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi u njohën brenda shtëpisë së “Big Brother VIP3”, aty ku nisën edhe romancën e tyre të dashurisë. Shumë nga...

Fluks i lartë qytetarësh dhe automjetesh në Vërmicë

Mëngjesi i së shtunës ka nisur me fluks të lartë qytetarësh e mjetesh në pikën kufitare të Vërmicës. Qytetarët e Kosovës kanë zgjedhur të...

Lajmet e Fundit