4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Nga shkurti, MKRS-ja vendoset në Prizren

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vlerësuar se në tremujorin e parë e punës është bërë shumë në kuadër të aktiviteteve të MKRS-së.

Sipas tij Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, do të bartet në Prizren. “Duke e pasur parasysh se në Prizren, janë shumë objektet kulturore e historike, organizohen aktivitete të ndryshme etj. Ne i kemi dergjur vendimin e qeverisë Komunës së Prizrenit”, theksoi ai sot në RTK.

Gashi tha se do të vendosen në qendër të qytetit të Prizrenit.

“Ne po presim mbajtjen e seancës së Kuvendit Komunal të Prizrenit dhe presim që vendimi parë të jetë për vendimin e bartjes së MKRS-së, nga Prishtina në Prizren. Nëse shkojnë punët sipas planit, besoj se në shkurt do të bartemi”, theksoi ai.

Sipas tij për vitet e ardhshme do të vazhdojë mbështetjen ndaj kulturës e sportit.

Më Shumë

Haxhiu për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët është zhvlerësuar për...

Kurti pranon kërkesën e ambasadorit Hovenier, shtyn vendimin për gjobitje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar kërkesën e ambasadorit amerikan, Jeff Hovenier për shtyrjen e zbatimit të vendimit për gjobitjen e qytetarëve me...

Lajmet e Fundit